مقالات

مناسب ترین کفپوش برای پارکینگ

مناسب ترین کفپوش برای پارکینگ

مناسب ترین کفپوش برای پارکینگ

کفپوش پارکینگ کاشی‌ها نقش تعیین‌کننده‌ای در تعیین زیبایی‌شناسی و عملکرد کلی پارکینگ و سایر فضاهای باز دارند. کاشی های پارکینگ باید به اندازه کافی محکم باشند تا بتوانند وزن سنگین و ترافیک را با دوام عالی برای سال ها تحمل کنند. اولویت اصلی در انتخاب کاشی های پارکینگ، دوام آن است، زیرا آنها باید بارهای سنگین خودرو را برای مدت طولانی تحمل کنند.

شما می توانید کاشی های کف پارکینگ را بسته به سطح حرکت ترافیکی که در معرض آن قرار می گیرند انتخاب کنید.سنگ های ساختمانی انواع مختلفی دارند و بر اساس ویژگی های ظاهری و داخلی تقسیم بندی می شوند. بر اساس این ویژگی های بیرونی و درونی، استفاده از هر سنگ خاص و متناسب با آن باید در قسمت های مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

مثلاً سنگ برای کف پذیرایی ساختمان مناسب است، لزوماً برای سنگ کف پارکینگ یا کف حیاط مناسب نیست. از ویژگی های مهم سنگ کف مناسب پارکینگ می توان به مقاومت در برابر پودر لباسشویی و اسیدها، مقاومت در برابر سایش، مقاومت در برابر سرما و یخبندان، مقاومت در برابر ضربه و … اشاره کرد که در ادامه در مورد ویژگی های ذکر شده توضیح خواهیم داد.

برای پارکینگ ساختمان با توجه به نوع پارکینگ باید سنگ مناسب انتخاب شود تا علاوه بر زیبایی دائمی از آسیب و شکستگی نیز در امان باشد.مشاهده محصولات

مناسب ترین کفپوش برای پارکینگ
انواع پارکینگ ساختمان

معمولا دو نوع پارکینگ وجود دارد. برخی از پارکینگ های ورودی ساختمان هایی هستند که ترافیک زیادی دارند و قابل رویت هستند و برخی از پارکینگ های سنگ ورودی ساختمان نیستند و قابل رویت نیستند. اگر پارکینگ شما در ورودی ساختمان است و قابل مشاهده است. برای کف و بدنه پارکینگ بهتر است از سنگ های زیبا استفاده کنید که زیبایی خاصی دارد.

زیرا بعد از نمای ساختمان دومین چیزی که در دید مردم است پارکینگ ساختمان است. خواص مقاومتی و سایشی که در ادامه در مورد آن صحبت خواهیم کرد و همچنین زیبایی و خاصیت چشم نواز سنگ را در نظر بگیرید.

ویژگی های سنگ کف پارکینگ

از ویژگی های کفپوش پارکینگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:
مقاومت در برابر سایش بالا: در مکان های پر تردد استفاده از سنگ با مقاومت سایشی کم توصیه نمی شود زیرا با جابجایی سطح سنگ دچار خوردگی شده و زیبایی سنگ به مرور زمان از بین می رود و به مرور زمان از ضخامت سنگ کاسته می شود. . و باز هم باید سنگ کف را تعویض کنید. استفاده از سنگ آهک و سنگ تراورتن به دلیل مقاومت سایشی کم توصیه نمی شود. میزان تردد در ساختمان شما، موردی که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید که کدام نوع بهترین است.

نوع پردازش سطح سنگ

از آنجایی که کف پارکینگ را می توان به طور مرتب شستشو داد و امکان سرریز آب زیاد است، بهتر است از سنگ هایی استفاده شود که سطح آن صیقلی نباشد تا احتمال لغزش و آسیب کمتر شود. بهتر است از سنگ های تبر یا نیمه صیقل خورده استفاده کنید که سطح سنگ ناصاف باشد و اصطکاک مناسبی بین کف و سنگ ایجاد کند.
ابعاد سنگ کف پارکینگ
از نظر ابعاد سنگ می توان گفت که هر چه ابعاد سنگ بزرگتر باشد زیباتر و همچنین قیمت آن بیشتر می شود. اگر پارکینگ شما در ورودی ساختمان و روبروی دید است، بهتر است از سنگ های بزرگتر استفاده کنید. از هیچ ابعادی نمی توانید استفاده کنید، بهتر است از ابعادی استفاده کنید که قیمت مناسب تری دارند. پرکاربردترین ابعاد سنگ کف پارکینگ 40×40، 50×50 و 60×60 می باشد.

رنگ کف سنگ پارکینگ

رنگ سنگ یکی از مهمترین پارامترهای زیبایی سنگ ساختمانی است. معمولا سنگ های سفید و سبک بیشتر مورد توجه قرار می گیرند و معمولا قیمت بالاتری نسبت به سنگ های کرم دارند. اما نکته ای که باید در انتخاب رنگ مناسب برای کف پارکینگ باشد توجه داشته باشید که از رنگ هایی استفاده کنید که کثیفی را کمتر نشان دهند. البته این به میزان شستشو نیز بستگی دارد. اما استفاده از سنگ های تیره مانند سنگ مرمر سیاه می تواند گزینه ایده آلی برای سنگ کف پارکینگ باشد
مقاومت در برابر ضربه
مقاومت در برابر ضربه به این معناست که وقتی جسم سنگینی به سنگ برخورد می کند یا ماشین وارد پارکینگ می شود، سنگ مقاومت بالایی دارد تا سنگ شکسته یا خرد نشود. پارکینگ و همچنین پرکردن دقیق زیر سنگ با سیمان.

در چنین مکان هایی بسته به وزن خودرو می توان از گرانیت، سنگ مرمر، چینی و حتی سنگ تراورتن استفاده کرد. گرانیت، چینی و سنگ مرمر مقاومت بیشتری در برابر ضربه و تراورتن مقاومت کمتری دارند

ضخامت سنگ کف پارکینگ

در کف پارکینگ با توجه به وزن خودرو بهتر است از سنگ های ضخیم تری استفاده شود که مقاومت فشاری و ضربه بهتری دارند. این می تواند بسته به وزن خودرو متفاوت باشد که در خرید سنگ کف پارکینگ مناسب باید به آن دقت کرد. می توانید از سنگ هایی با ضخامت بیش از 1.7 یا 2 سانتی متر استفاده کنید

مقاومت در برابر سرما و یخبندان

در جاهایی که امکان بارندگی یا شستشوی سنگ و همچنین احتمال یخ زدگی وجود دارد باید از سنگی استفاده کرد که مقاومت بالایی در برابر یخ زدگی داشته باشد. به عنوان مثال سنگ مرمر مقاومت کمی در برابر یخ زدگی دارد و در صورت استفاده ترک هایی در عمق و سطح سنگ ایجاد می شود. اما سایر سنگ ها در برابر سرما و یخبندان مقاومت خوبی دارند.

البته این امر به نوع پارکینگ نیز بستگی دارد و استفاده از سنگ مرمر در پارکینگ روباز توصیه نمی شود وگرنه سنگ مرمر یکی از مناسب ترین سنگ ها برای استفاده در کف ساختمان می باشد. البته بهتر است از تیله هایی استفاده کنید که رگه های کمتری دارند

جذب نکردن کثیفی

آخرین چیزی که در مورد آن صحبت خواهیم کرد عدم جذب کثیف یا روغن است. این یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که هنگام خرید سنگ مناسب برای کف پارکینگ باید به آن توجه کنید. زیرا با جذب و نفوذ کثیف در سنگ; زیبایی سنگ از بین می رود زیرا امکان شستشوی سنگ وجود ندارد. استفاده از سنگ آهک و برخی از تراورتن ها به دلیل جذب کثیف توصیه نمی شود. همچنین جذب آب بالا در کف پارکینگ و می توانید از سنگ های گرانیت، مرمر و چینی استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


7 − = یک